Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 Listopada to jedno z najważniejszych świąt w historii naszej Ojczyzny. Jest hołdem oddanym tym, którzy stawali w obronie ponadczasowych wartości, takich jak wolność, patriotyzm, godność, tradycja. Bohaterowie Rzeczypospolitej Polskiej byli gotowi oddać za nie życie, miłując Ojczyznę do ostatniego tchnienia. Co roku, w dn. 11 listopada, przywołujemy pamięć o Nich i cieszymy się z upragnionej przez poprzednie pokolenia niepodległości.

Uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości trwały we wszystkich zakątkach powiatu płockiego. Główne obchody tradycyjnie odbyły się w Płocku.

Rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Władysława Broniewskiego, płockiego poety i legionisty, który walczył w I wojnie światowej oraz wojnie polsko-bolszewickiej. Następnie uczestnicy obchodów przeszli do Bazyliki Katedralnej, gdzie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zebrani przeszli pod Płytę Nieznanego Żołnierza, by złożyć symboliczne kwiaty jako hołd i pamięć o tych, którzy poświęcali dla nas życie, byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością.

Podczas płockich uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Samorządu Powiatu Płockiego w osobach Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Przewodniczącego Rady Powiatu w Płocku Lecha Dąbrowskiego oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku Małgorzaty Struzik.

Kwiaty składali ponadto przedstawiciele samorządów, organizacji kombatanckich i osób represjonowanych, parlamentarzystów, Kościoła, uczelni, szkół, harcerzy, służb mundurowych, organizacji społecznych oraz mieszkańców Płocka i Powiatu Płockiego.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok