Samorząd Powiatu Płockiego gospodarzem XXII Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych

Każdego roku kongres gromadzi dyrektorów zarządów dróg powiatowych z całego kraju. Spotkanie stanowi platformę wymiany doświadczeń, a na zakończenie obrad wypracowywane jest stanowisko Krajowej Rady Zarządów Dróg Powiatowych, w którym nakreślone są najpilniejsze problemy i możliwości ich rozwiązania.

W tym roku gospodarzami kongresu byli Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz wraz z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcinem Błaszczykiem. Współorganizatorem spotkania była Krajowa Rada Zarządów Dróg Powiatowych, a w skład Komitetu Organizacyjnego weszli: Starosta Płoński z Powiatowym Zarządem Dróg w Płońsku, Starosta Miński z Zarządem Dróg Powiatowych w Mińsku Mazowieckim oraz Starosta Siedlecki.

Kongres, który trwał od 27 do 30 września, odbywał się w Muzeum Wsi Mazowieckiej, Hotelu Skansen w Sierpcu pod hasłem „Tradycja & Nowoczesność”. W środę, 28 września, oficjalnie rozpoczęła go sesja otwierająca – jedna z kilku zaplanowanych sesji tematycznych.

- Spotykamy się dzisiaj na wydarzeniu, na które – jako drogowiec, samorządowiec, mieszkaniec tej ziemi – czekałem od lat. Jestem pewien, że nasze obrady będą pełne trafnych spostrzeżeń, ciekawych wniosków, nowatorskich rozwiązań i odważnych sądów. To jest czas, który w pełni chcemy poświęcić dla dobra naszych mieszkańców, ich bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po drogach – mówił Dyrektor ZDP w Płocku Marcin Błaszczyk, otwierając kongres wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Płocku Lechem Dąbrowskim.

W wydarzeniu wzięli udział również m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Radni Powiatu Płockiego Elżbieta Jachimiak, Marlena Mazurska, Paweł Tokarski, Maciej Jabłoński, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządów Dróg Powiatowych Adam Czerwiński, Dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, p.o. Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomasz Dąbrowski, Komendant Miejski Policji w Płocku Mariusz Kryszkowski wraz ze współpracownikami.

W środę, 28 września, odbyły się jeszcze dwie sesje: „finansowanie i realizacja inwestycji” oraz „debata na temat rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów techniczno-budowlanych”. Eksperci przedstawiali swoje spostrzeżenia i wnioski, dzielili się doświadczeniami i dyskutowali o problemach dotyczących dróg publicznych.

W czwartek, 29 września, paneliści wzięli udział w dwóch kolejnych sesjach: „bezpieczeństwo ruchu drogowego” oraz „technologie budowy i naprawy dróg”. Po południu relaksowali się podczas występu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz zwiedzając Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Na piątek, ostatni dzień kongresu, zaplanowana została sesja pod nazwą „otoczenie drogi”, a także przedstawienie uchwały kongresu i dyskusja zamykająca.

Partnerem XXII Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Związek Powiatów Polskich, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Partnerem merytorycznym wydarzenia był Orlen Asfalt.

Patroni medialni kongresu: InfoPłockTV, Petronews, Tygodnik Płocki, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Dziennik Warto Wiedzieć.

Realizacją wydarzenia zajęła się Anna Krawczyk, właścicielka firmy Inframedia.

Autor zdjęć: Magdalena Ławreszuk

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok