XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Nowym Duninowie

W dniu 25 września na stadionie LKS Wisła Nowy Duninów odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Komendantem Zawodów był dh Tadeusz Łuniewski – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku. Otwarcia zawodów dokonali: dh Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku oraz dh Mirosław Krysiak - Wójt gminy Nowy Duninów.

W zawodach wzięło udział: 15 drużyn męskich – Grupa A, 5 Kobiecych Drużyn Pożarniczych – Grupa C, 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - chłopięcych i 3 Młodzieżowe Drużyny  dziewcząt.

Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach – sztafeta oraz ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska pod przewodnictwem mł. bryg. Alberta Lejmana  - Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Płocku.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

Grupa A (drużyny męskie OSP)

1. OSP Juryszewo gm. Radzanowo
  2. OSP Maliszewko gm. Drobin
  3. OSP Korzeń gm. Łąck

Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze)

1. OSP Dziarnowo gm. Stara Biała
  2. OSP Święcieniec gm. Słupno
  3. OSP Bądkowo Kościelne gm. Brudzeń Duży

MDP chłopięce

1. MDP Sikórz gm. Brudzeń Duży
  2. MDP Słupno
  3. MDP Mała Wieś

MDP dziewczęce

1. MDP Stara Biała
  2. MDP Mała Wieś
  3. MDP Bielsk

Na zawodach nie zabrakło licznie przybyłych gości, m.in. dh. Sylwestra Ziemkiewicza - Starosty Płockiego - Patrona Zawodów, dh. Iwony Sierockiej – Wicestarosty, dh. Arkadiusza Iwaniaka - Posła na Sejm RP, Ewy Kowalak – Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Płocku, Radnych Powiatowych: Anny Dębskiej - Gutkowicz, dh. Stefana Jakubowskiego, dh. Bogdana Matczaka i Sekretarza Rady Powiatu Pawła Tokarskiego, dh. Krzysztofa Rygiera – Specjalisty w Biurze Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Płocku, st. bryg. Jacka Starczewskiego – Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, Radnych Gminy Nowy Duninów, Członków Prezydium i Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, przedstawicieli Zarządów Oddziałów Gminnych, sponsorów oraz mieszkańców.

Po zakończeniu zmagań sportowych wręczono puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Powiat Płocki na zawodach strefowych.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00