Biesiada Dożynkowa w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

W słonecznym ogrodzie Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” 22 września br. odbyło się tradycyjne dzielenie chleba, modlitwa, a także rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz strój biesiadny i potrawę tradycyjną.

Dożynki to ważne święto, podczas którego dziękujemy za pomyślne ukończenie żniw, modlimy się za rolników, za ich ciężką pracę i okazujemy im wdzięczność i szacunek. To również czas, kiedy czujemy siłę wspólnoty.

Gospodarzem uroczystości był Dyrektor DPS-u „Nad Jarem” w Nowym Miszewie Jarosław Mioduski wraz z pracownikami. Obrzęd dożynkowy przygotowany został przez mieszkańców DPS-u.

W programie Biesiady Dożynkowej DPS „ Nad Jarem” znalazły się: pokazy iluzji, wędkowanie nad stawem, przejażdżka bryczką, ognisko i wspólna biesiada połączona z degustacją zupy dyniowej i potraw z ziemniaka. Nie zabrakło także postaci z bajek, foto budki, malowania twarzy i cukrowej waty.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka,Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Ewa Kowalak, Sekretarz Rady Powiatu Paweł Tokarski, Radni Powiatu: Paweł Jakubowski, Stefan Jakubowski, Maciej Jabłoński.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00