Idą przez całą Polskę, by ratować chorą Zosię. Na trasie był też Drobin

Zosia Szcześniewska ma 1,5 roku i zmaga się z nieuleczalną, genetyczną chorobą, która powoduje, że jej mięśnie słabną i powoli umierają. SMA można przechytrzyć, potrzeba jednak na to bardzo dużo pieniędzy – aż 10 mln zł.

„Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego, aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA”. Tak nazywa się akcja charytatywna, połączona ze zbiórką pieniędzy na najdroższy lek świata. Dwaj panowie – tata Zosi Tomasz Szcześniewski oraz pomysłodawca Karol Zdrojewski – postanowili walczyć ze wszystkich sił o zdrowie i życie dziewczynki. 19 sierpnia wyruszyli z Zakopanego, by przez 60 dni iść przez Polskę, przybliżać ludziom temat SMA i zbierać pieniądze na leczenie Zosi.

Wieczorem 19 września dzielni mężczyźni dotarli do Drobina, a dzień później, we wtorek rano, spotkali się z lokalnymi samorządowcami: Starostą Płockim Sylwestrem Ziemkiewiczem, Członkiem Zarządu Powiatu Płockiego Bogdanem Banaszczakiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Drobin Krzysztofem Wielcem oraz Anną Rokicką ze szkolnego wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie. Gospodarze spotkania wsparli swoich gości w walce o drogi lek dla Zosi, przekazali najlepsze życzenia dla dziewczynki i obiecali, że będą trzymać kciuki, by pieniądze jak najszybciej zostały uzbierane.

- Razem możemy więcej, a dobro płynące z nieznanych dłoni mnoży się podwójnie – podkreślają wędrowcy.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Zosię, może to zrobić również przez tę stronę: https://www.siepomaga.pl/50dni

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok