Z tarczą czy na tarczy?

Od 1 kwietnia 2020 roku do Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku zaczęły wpływać, od lokalnych przedsiębiorców, wnioski o udzielenie pomocy finansowej w ramach Tarczy Antykryzysowej. Były dni, w których przedsiębiorcy składali 400 i więcej wniosków. Wszystkie je trzeba było przeanalizować, sprawdzić pod względem formalnym i dokonać oceny kompletności. Jako, że środki finansowe powinny docierać do firm jak najszybciej, w urzędzie powołano zespoły przyporządkowane do realizacji poszczególnych form. Dzięki takiej organizacji pracy, zaangażowaniu pracowników, którzy niejednokrotnie wykonywali powierzone im zadania po godzinach, a także w soboty oraz zrozumieniu trudnej sytuacji spowodowanej COVID-19, udało się dotychczas sprawnie realizować wszystkie przypisane jednostce zadania.

Dyrekcja PUP błyskawicznie reagowała na wszelkie prośby sugestie i sygnały, zarówno ze strony lokalnych przedsiębiorców, jak i osób bezrobotnych.

Jako przedstawiciele Samorządu Powiatu Płockiego pragniemy przekazać Dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom PUP w Płocku wyrazy uznania i szczere podziękowanie za ciężką pracę - tak potrzebną w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Blisko 4000 złożonych i rozpatrzonych wniosków, na łączną kwotę udzielonego wsparcia w wysokości niemal 20 000 000 złotych, to wynik, którym zdecydowanie można się pochwalić!

Docierają do nas liczne opinie przedsiębiorców, że PUP w Płocku doskonale „zdał egzamin” z Tarczy i właśnie „z tarczą” wyszedł z trudnej sytuacji, z jaką wszystkim nam przyszło się mierzyć.