Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dzień ten został uchwalony przez Sejm na 30 maja. Święto służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych i odrzuconych dzieci a dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się  Rodzice Zastępczy. Wszystkim osobom prowadzącym Rodzinne Domy Dziecka jak i Dyrektorom Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych składamy podziękowania za ich ciężką pracę, za wytrwałość, dziękujemy za to, że dzielicie się swoją miłością. Życzymy Państwu dużo radości, satysfakcji, życzliwości innych oraz wszelkiej pomyślności.