Dzień Samorządu Terytorialnego

8 marca 1990 r. Sejm RP uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, czego następstwem były pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe, które odbyły się 27 maja 1990 r. Rocznica tych wyborów od wielu lat obchodzona jest w Polsce jako Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto szczególnie ważne dla społeczności lokalnych i regionalnych. Minęło już 25 lata od momentu reaktywowania w naszym kraju samorządu terytorialnego. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy, okres ten stał się epoką wzmożonego rozwoju lokalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego. Reforma i reaktywacja samorządu terytorialnego stała się sukcesem największym i jest to zasługa wielu środowisk, ale przede wszystkim mieszkańców polskich gmin i miast, tworzących z mocy prawa wspólnoty samorządowe.

Wszystkim prezydentom, burmistrzom, starostom, wójtom, radnym, pracownikom samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy zadowolenia z pełnienia tej doniosłej społecznie roli, wytrwałości i powodzenia w podejmowanych działaniach.

Niech kolejne lata Państwa służby będą wypełnione sukcesami, a społeczna akceptacja niech będzie źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek

Wicestarosta Iwona Sierocka

Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.