Darmowe laptopy dla uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych i szkoły specjalnej do nauki zdalnej rozdane

 

 

Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych po przygotowaniu wniosku aplikacyjnego o granty w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach uzyskał pozytywną ocenę.

Tym samym zostały zakupione dla uczniów i nauczycieli laptopy wraz z pełnym oprogramowaniem za kwotę 69 766,83 zł.  Sprzęt został przekazany do trzech szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Samorząd Powiatu Płockiego tj. do Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku oraz szkoły specjalnej Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach.  Na ten cel maksymalna kwota o jaką mógł ubiegać się każdy powiat to 70 000,00 zł.

Projekt grantowy realizowany we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozwolił pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

W czasie epidemii dbanie o zdrowie i edukację mieszkańców poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej jest jednym ze sztandarowych działań prewencyjnych.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.polska cyfrowa 1

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.