Kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasisty” zainaugurowano w subregionie płockim

 

2271 wypadków drogowych na Mazowszu w 2018 roku, 2681 osób rannych, 297 osób zabitych, 431 wypadków z udziałem pieszych, 388 osób rannych, 77 osób zabitych to przerażające dane. Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego chcąc przeciwdziałać tym tragicznym zdarzeniom, jak co roku zainaugurował akcję „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Tym razem pogadanka wraz z odblaskami trafiły do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku.

Kampanie społeczne poświęcone bezpieczeństwu dzieci na drogach prowadzone są przez Samorząd Województwa Mazowieckiego już od kilku lat. Do tej pory wzięło w nich udział kilkanaście tysięcy uczniów z mazowieckich szkół. Jednym z głównych celów kampanii jest nauczenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczestnicy akcji dowiadują się m.in.: jak trzeba nosić odblaski, aby poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy uczestnicy kampanii otrzymują ufundowane przez samorząd województwa mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze. W skład zestawu wchodzą dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub stroju.

Podczas inauguracji tegorocznej edycji, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku z klasy III b przedstawiły pierwszakom, w formie spektaklu słowno –muzycznego, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyrecytowały także cenne rady swoim młodszym kolegom i koleżankom. Zwróciły uwagę jak ważne jest by być widocznym dla innych użytkowników dróg.

Po części artystycznej setka pierwszoklasistów została obdarowana uśmiechniętymi odblaskowymi znaczkami.    

Razem z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach rozmawiali Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Gapińska oraz Piotr Zgorzelski Posłowie VIII kadencji Sejmu RP, Wicestarosta - Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku - Karolina Koper, oraz radna - Anna Derlukiewicz oraz Wojciech Krzewski - Dyrektor  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.