Jubileusz 15 - lecia Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz „Działaj Lokalnie” na Ziemi Płockiej

 

13 września w pięknej nadwiślańskiej scenerii na statku “Marianna” Jubileusz 15-lecia świętowały Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” oraz „Działaj Lokalnie” na Ziemi Płockiej. Jubileusz rozpoczął się od występu muzycznego gościa specjalnego Ryszarda Wolbacha – wokalisty, autora tekstów, kompozytora, gitarzysty.

Następnie przypomniano najważniejsze zdarzenia z życia organizacji oraz podziękowano zaproszonym na Jubileusz partnerom oraz gościom.

Była to okazja by przypomnieć jak powstała Fundacja, wcześniej Koalicja „Młodzi Razem”. Docelowo fundusze młodych, organizacyjnie i ideowo miały być  podobne do modelu funduszu lokalnego, z tym, że działalność grantowa zawężona została do wsparcia inicjatyw dziecięcych i młodzieżowych. Koalicja skupiała kilka instytucji i organizacji, m.in. samorząd lokalny, organizacje pozarządowe i lokalny biznes.

W swojej działalności fundacja skupia się na wspieraniu społeczności lokalnych poprzez programy stypendialne, grantowe, edukacyjne i wszelkich inicjatyw lokalnych oraz aktywizowaniu lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego i dóbr wspólnych.

15 lat Fundacji to również 15 lat Programu „Działaj Lokalnie” - Programu wspierającego aktywność obywatelską na Ziemi Płockiej. Jest to sztandarowy program fundacji, współfinansowany ze środków: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Powiatu Płockiego. Od trzech lat Program pn. „Działaj Lokalnie” dofinansowany jest również ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Realizując program Działaj Lokalnie Fundacja dotychczas wsparła w formie grantów ok. 300 inicjatyw lokalnych związanych m.in. z: pomocą społeczną, nauką, edukacją, oświatą i wychowaniem, kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i tradycji itd., przeznaczając na ten cel ok. 740 000 zł.

Jubileusz był okazją do podziękowania tym, którzy wspierają działania Fundacji. Goście natomiast skierowali do Fundacji wiele ciepłych słów oraz życzyli kolejnych sukcesów w realizacji zamierzonych celów.   

W uroczystości udział wzięli  Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Tomasz Kominek - Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji – Dyrektor Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Karolina Koper - Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku oraz radna powiatu płockiego - Ewa Kowalak.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Piotr Zgorzelski – Poseł VIII kadencji Sejmu RP, Adam Struzik -Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mariusz Bieniek – Starosta Płocki.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.