XI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze

14 września na stadionie w Staroźrebach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Wzięło w nich udział 15 drużyn męskich OSP, 6 drużyn kobiecych, 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewczęce i 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopięce. Honorowy Patronat objął Starosta Płocki Mariusz Bieniek.  Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

Nad prawidłowym przebiegiem każdej z konkurencji czuwało Jury pod przewodnictwem ml. Bryg. Artura Czachowskiego. Zmagania zawodników obserwowało wielu gości: m.in. parlamentarzystów: Piotr Zgorzelski i Marek Opioła, władz Związku OSP RP na czele z dh Waldemarem Pawlakiem, władz powiatu płockiego z dh Mariuszem Bieńkiem – Starostą Płockim, Iwoną Sierocką – Wicestarostą, radnymi powiatowymi: dh Stefanem Jakubowskim, Marleną Mazurską, Pawłem Tokarskim, Władzami Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w osobach: dh Hilarego Januszczyka – Prezesa ZOP ZOSP RP, dh Stanisława Wiśniewskiego- Sekretarza ZOP ZOSP RP, dh Tadeusza Łuniewskiego, dh Krzysztofa Rygiera – Członków Zarządu Oddziału Powiatowego; dh Jana Kołodziejskiego – Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej OP; dh Tomasza Kominka – Dyrektora Delagtury Urzędu Marszałkowskiego, Anny Derulkiewicz- radnej Miasta Płocka,  st. Bryg. Grzegorza Padzika – Komendanta Miejskiego PSP w Płocku; bryg Jacka Starczewskiego, Jana Piątkowskiego – Dyrektora Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku  oraz wójtów i burmistrzów z gmin powiatu płockiego, Prezesów Oddziałów Gminnych i Komendantów Gminnych.

Dowódcą uroczystości był dh Marek Ciećwierz – Wiceprezes ZOSP RP.  Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale i dyplomy, a drużyny męskie (miejsca 1-3) ponadto nagrody rzeczowe w postaci sprzętu pożarniczego ufundowanego przez Marszałka Woj. Mazowieckiego dh Adama Struzika.

Zwycięzcy w poszczególnych kategorii będą reprezentować Powiat Płocki na zawodach strefowych i wojewódzkich.

Najlepsze drużyny męskie

OSP Juryszewo