Nowy Komendat Komendy Miejskiej Policji w Płocku

Dziś, 13 września 2019 r.  pożegnaliśmy ustępującego Komendanta Miejskiego Policji w Płocku nadkom. Sławomira Żelechowskiego. Podczas uroczystej zbiórki  w KM Policji w Płocku Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Płocku mł. isp. Mariusz Kryszkowskiemu.

Nowy Komendant ze służbami mundurowymi jest związany od 1996 roku. Służbę rozpoczynał jako policjant Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji, a następnie Oddziałów Prewencji w Płocku. Od 2003 roku nierozerwalnie związany był z pionem kryminalnym - w 2006 roku został powołany na stanowisko Kierownika Referatu 1 Sekcji Kryminalnej w Płocku, w 2007 roku został mianowany Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego, a od 2011 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podinsp. Mariusz Kryszkowski jest absolwentem Wyższej szkoły Policji w Szczytnie, ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Policji.

Samorząd Powiatu Płockiego podczas uroczystości reprezentowała Wicestarosta Iwona Sierocka.