Otwarcie Ścieżki Edukacyjnej w Rębowie

W dniu 11 września miało miejsce uroczyste otwarcie ścieżki do prowadzenia edukacji środowiskowej na terenie zielonym przy Parafii Pw. Św. Jana Chrzciciela w Rębowie. Wśród zgromadzonych znaleźli się Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka, Zastępca Dyrektora Wydziału Środowiska i Obszarów Wiejskich – Krzysztof Olejnicki oraz Proboszcz Parafii w Rębowie ­–ks. Rafał Bednarczyk.        

Wykonanie i doposażenie ścieżki do prowadzenia edukacji środowiskowej dotyczącej gatunków ptaków, łąk i pól oraz starych odmian drzew owocowych ma za zadanie zaszczepić w uczestnikach odpowiednią postawę proekologiczną, która będzie procentować w przyszłości, a także przyczyni się do poszerzenia wiedzy o przyrodniczych walorach środowiska naturalnego. Dzieci i młodzież, a także dorośli, których edukacja zacznie się jak najwcześniej mają większą szansę na bardziej ekologiczne  życie w swojej przyszłości. Ścieżce towarzyszą różnorodne gatunki roślin wieloletnich. Ścieżka została wykonana dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach konkursu 2019-EE-1 „Zadania z zakresu edukacji ekologicznej”.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.