Ósma edycja Narodowego Czytania za nami

W Bodzanowie „Katarynka” Bolesława Prusa była najpopularniejszą lekturą podczas kolejnego Narodowego Czytania. 7 września w ośmiu sołectwach na terenie gminy czytano wybrane lektury.

W sumie ponad 200 osób wysłuchało tekstów ośmiu  nowel, co godzinę w innym miejscu na terenie gminu Bodzanów. Najpierw o godz. 10:00 w czytelni w Miszewie czytano „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej, następnie o  11:00 w Świetlicy w Borowicach „Dym” Marii Konopnickiej, godzinę później w garażu przy remizie strażackiej w Kanigowie „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, następnie w Szkole w Cieślach lekturą był  „Sachem” Henryka Sienkiewicza, na plaży w Kępie Polskiej zaczytywano się „Latarnikiem” Henryka Sienkiewicza, w świetlicy w Archutówku czytano  „Naszą szkapę” Marii Konopnickiej, „Janko Muzykant” Henryka Sienkiewicza wybrzmiewał w Domu Koła Myśliwych „Hubert” w Białobrzegach a na zakończenie wybrzmiała „Katarynka” Bolesława Prusa, która  odczytana została w parku przy stawie w Bodzanowie.       

W akcję zaangażowali się Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski, Przewodniczący Rady Paweł Różański, Prezes Stowarzyszenia Sokół Mirosława  Żaglewska, Strażacy, uczniowie, czytelniczy biblioteki a także pracownicy Urzędu Gminy Bodzanów.

Drużyna harcerska 99 ECHO z Bodzanowa  z druhną Anną Koperą uświetnili wieczór śpiewem a spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, czyli pysznym  tortem okolicznościowym.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.