Obchody Wybuchu II Wojny Światowej w Powiecie Płockim

1 września to niezwyle ważna data dla mieszkańców gminy Drobin. W pierwszych dniach września 1939 r. na tych terenach rozegrały się jedne z najbardziej intensywnych walk z wojskiem niemieckim. Z tej okazji została odprawiona msza Polowa przy mogile żołnierzy w Kozłowie. Uroczystości odbyły się w ramach Powiatowych Obchodów Wybuchu II Wojny Światowej.

Wojska hitlerowskie wkroczyły do Drobina 5 września 1939 r., dokonując w Kozłowie masakry na odpoczywających i cofających się z frontu mławskiego żołnierzach. Zginęły wówczas 64 osoby .

W miejscu upamiętniającym te wydarzenia, w Olszynce Kozłowskiej 1 września spotkali się mieszkańcy Ziemi Płockiej i zaproszeni goście, by upamiętnić poległych tu żołnierzy Wojska Polskiego. W uroczystościach wspólnie z mieszkańcami uczestniczyli m.in: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj, Członek Zarządu Powiatu w Płocku Bogdan Banaszczak, Radny Powiatu Płockiego Krzysztof Wielec, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper.

Uroczystość uświetnili swoim występem harcerze ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie, którzy te wydarzenia przypomnieli a delegacje zaproszonych gości natomiast złożyły kwiaty. Spotkanie muzycznie zostało oprawione przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Drobinie, a także chór męski z Łęga Probostwa. Przypomnijmy, jest to jedyny, tak duży grób w Powiecie Płockim. 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.