Powiat Płocki gotowy na WOŚP. Co oferuje Starosta? Co przygotowały gminy?

 - Co roku uczestniczę w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i nie wyobrażam sobie, bym mógł nie wesprzeć tej wyjątkowej, pięknej akcji, która łączy Polaków na całym świecie. Zapraszam wszystkich do naszych gmin, zapewniam, że będzie się tam działo! – zachęca Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Obiad ze Starostą Płockim, a może dzień w fotelu Starosty? Do wylicytowania będą też piłki z autografami piłkarzy, gadżety powiatowe, rękodzieło wykonane przez pensjonariuszy naszych Domów Pomocy Społecznej, a nawet osobiste krawaty Starosty Płockiego! No i oczywiście mnóstwo wspaniałych przedmiotów przygotowanych przez sztaby w poszczególnych gminach. Nie zabraknie też koncertów, występów, licytacji i tradycyjnego już „światełka do nieba”.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, odbędzie się już 26. Finał WOŚP. Jego celem tym razem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek z serduszkami we wszystkich miejscach w kraju, a także w wielu miejscach na świecie. – Bądźmy tego dnia hojni, wszak pomagamy najbardziej bezbronnym istotom – maleńkim dzieciom – zachęca Starosta Mariusz Bieniek.

Starosta i tym razem zaoferował na Orkiestrowe licytacje warte uwagi inicjatywy i przedmioty. Wśród nich są m.in. obiad z gospodarzem Ziemi Płockiej (termin i miejsce do ustalenia z osobą, która wygra licytację) czy bardzo lubiany dzień w fotelu Starosty (akcja tak popularna, że Starosta postanowił umożliwić wylicytowanie takiego dnia aż trzem osobom).

WOŚP zagra niemal we wszystkich gminach Powiatu Płockiego.

Sprawdźcie, co przygotowały poszczególne gminy.

Gmina Bielsk – główne atrakcje Orkiestrowe rozpoczną się tutaj o godz. 15 w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku. Wystąpią m.in. dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy, zagra Joseph Band, zaprezentuje się Orkiestra Dęta OSP w Bielsku. Nie zabraknie oczywiście atrakcyjnych licytacji.

Gmina Bodzanów – wolontariusze z tej gminy zapewniają, że „dla każdego znajdzie się coś miłego”. Finał rozpocznie się o godz. 16 w sali gimnastycznej w tutejszej szkole podstawowej. Będą występy wokalne i taneczne, zaprezentuje się m.in. 99. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Echo”, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Red Queen. Podczas 26. Finału będą również kawiarenka oraz wiele atrakcji dla dzieci, m.in. balonowe zoo, szczudlarz, maskotki. 

Szykuje się też nie lada atrakcja dla miłośników dużych, pięknych aut. Wojciech Janowski, czyli Groszek Off Road, wspólnie ze sztabem WOŚP w Bodzanowie zaprasza na „off roadową integrację”. Szczegóły na Facebooku – wydarzenie pod nazwą „Off Roadowy 26 Finał WOŚP”.

UWAGA! W tej gminie, jako jedynej, będzie można wylicytować obiad ze Starostą Płockim.

Gmina Bulkowo – tutaj wszystko rozpocznie się o godz. 14.30 w hali w szkole podstawowej w Bulkowie. Będą oczywiście występy artystyczne – zaprezentują się m.in. dzieci i lokalne zespoły, a wszystko będzie przeplatane licytacjami różnych przedmiotów: piłek, rękodzieła, koszulek, kalendarzy, maskotek. Te wspaniałości będzie można też kupić na stoiskach i również w ten sposób wesprzeć WOŚP.

Miasto i Gmina Drobin – w tej gminie, jako jednej z trzech, będzie możliwość wylicytowania dnia w fotelu Starosty. Co jeszcze czeka na mieszkańców i gości? Wszystko rozpocznie się o godzinie 15.30 w hali MOKSiR w Drobinie. W programie są najróżniejsze występy; zaprezentują się m.in. Orkiestra Dęta OSP w Drobinie, Joyland, Madeers. Będą liczne stoiska, m.in. loteria, kawiarenka, kącik seniora, salon piękności, fotobudka, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych.

Miasto i Gmina Gąbin – oczywiście przez cały dzień w różnych miejscach będzie trwała kwesta (m.in. w Dobrzykowie przed i po mszach świętych). Szkoła podstawowa w Gąbinie zaprasza do GOK-u na występy uczniów szkoły muzycznej – od godz. 15 do 16 oraz od godz. 17 do 18. Nie zabraknie licytacji, dodatkowo wolontariusze będą od rana do wieczora kwestować w różnych częściach Gąbina. Od godz. 11 do 16, w hali przy gimnazjum, strażacy organizują natomiast turniej piłki nożnej.

Gmina Mała Wieś – wolontariusze i tu będą zbierać pieniądze przez cały dzień, a finałowy koncert rozpocznie się o godz. 15 w hali sportowej w Małej Wsi. Będą występy i pokazy, loteria, licytacje, a chętni posmakują w kawiarence przepysznych smakołyków. Dodatkową atrakcją będzie pokaz iluzji scenicznej, z którym wystąpi Karol Sanetti.

Również w tej gminie będzie można wylicytować dzień w fotelu Starosty Płockiego.

Gmina Radzanowo – to trzecia i ostatnia gmina, w której będzie można wylicytować dzień w fotelu Starosty.

Co jeszcze będzie się działo w Radzanowie podczas WOŚP? Wszystko zacznie się o godz. 15 w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Będą występy artystyczne dzieci i młodzieży z gminnych przedszkoli i szkół, wokalistów, zespołów i grup tanecznych CKiS, koncert zespołu VATAHA, Chóru Złota Jesień. Nie zabraknie oczywiście licytacji, a wśród atrakcji towarzyszących są pokaz udzielania pierwszej pomocy, warsztaty artystyczne i kulinarne lokalnych stowarzyszeń, kawiarnia, loteria.

Gmina Słupno – tutaj atrakcją z pewnością będzie występ Piotra Kwiatkowskiego (uczestnika programu The Voice of Poland) i jego grupy Quest. Ich koncert rozpocznie się o godz. 16.50, ale początek wszystkich finałowych atrakcji zaplanowano na godz. 15 w hali sportowej przy szkole podstawowej w Słupnie. W programie są jeszcze m.in. inne występy artystyczne i licytacje, pokaz pojazdów militarnych, kiermasz, kawiarenka, malowanie buziek.

Gmina Stara Biała – tutaj o Orkiestrowe atrakcje tradycyjnie zadbają uczniowie ze szkoły podstawowej w Starych Proboszczewicach. O godz. 11.30 pierwszoklasiści zaprezentują się w przedstawieniu „Nie płacz Koziołku”, godz. później rozpocznie się przedstawienie wigilijne „DO BETLEJEM…”. Oprócz tego na gości będą czekać różne atrakcje, m.in. kącik pani pielęgniarki, kiermasz, zabawne zdjęcie, antykwariat, kawiarenka, wiejski stół. Cały dochód będzie przeznaczony na WOŚP.

Gmina Staroźreby – do wspólnej pomocy potrzebującym i jednocześnie wspaniałej zabawy zaprasza sztab przy szkole podstawowej w Nowej Górze. Wszystko rozpocznie się o godz. 15 od występu uczniów tej szkoły. W programie są jeszcze m.in. występ Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb i przedstawienie „Kopciuszek”. Będą oczywiście licytacje, a na zakończenie zaplanowana została zabawa taneczna.

Miasto i Gmina Wyszogród – koncert finałowy rozpocznie się o godz. 15 w hali sportowej w Wyszogrodzie. W programie są m.in. występy dzieci i młodzieży z przedszkola samorządowego w Wyszogrodzie i szkół z terenu gminy, zaprezentuje się Orkiestra Dęta OSP w Rębowie, będzie pokaz sztuk walki, dla najmłodszych przewidziano gry i zabawy z animatorami. Oczywiście nie zabraknie licytacji atrakcyjnych przedmiotów, np. koszulki i piłki z autografami piłkarzy nożnych Wisły Płock, a także bluzy bramkarskiej Marcina Bułki z jego autografem oraz zawodników Chelsea Londyn.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.