Przedświąteczne działania wolontariuszy

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.”
Matka Teresa z Kalkuty

Zbliżające się Święta mobilizują różne osoby do aktywniejszej pracy na rzecz innych. W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie widać takie zaangażowanie.
Od wielu lat społeczność Zespołu Szkół wspiera wychowanków Domu Dziecka w Gostyninie organizując zbiórkę artykułów szkolnych, słodyczy i kosmetyków pn. „Świąteczna paczka” na przełomie listopada i grudnia. Również w tym roku Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat przeprowadził takie działanie. W dniu 18 grudnia br. Przedstawiciele Klubu wraz z Panią Kamillą Krakowską zawieźli zebrane dary do Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie. Jak zawsze zostali ciepło powitani. Wraz ze świąteczną paczką zostały przekazane życzenia świąteczne.
Wolontariusze włączyli się także w przygotowania wigilii środowiskowej organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin. W dniach 16-17 grudnia br. grupa młodzieży poświęciła swój wolny czas, by pomóc pracownikom MOPS w takich pracach jak ustawianie stołów, nakrywanie ich, obsługa przybyłych na spotkanie wigilijne i sprzątanie stołów. W sobotę zaangażowały się 3 uczennice (kl. II TI i III TE), a w niedzielę 7 uczennic (kl. I i II LO, III TE) i 4 uczniów (kl. II LO, III TK, IV TI, III M).
Wolontariusze przygotowują każdego roku własnoręcznie kartki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. Tegoroczne życzenia zostały umieszczone w kolorowych papierowych bombkach, które przedstawicielka młodzieży przekazała osobom starszym i chorym mieszkającym w koszelewskim Domu.
W tym roku odbywa się XVIII edycja Góry Grosza, którą organizuje Stowarzyszenie Nasz Dom. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. W Zespole Szkół wolontariusze kwestują w ramach tej ogólnopolskiej akcji.
Specjalny Ośrodek Wychowawczy i Zespół Szkół Specjalnych w Mocarzewie zaprasza od wielu lat na przedstawienie jasełkowe. Tegoroczne Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Gwiazdka nad stajenką”  przedstawiciele Klubu Ośmiu (I TH, III TE, III TK i III M) wraz z Panią Marzeną Sosińską obejrzeli w dniu 20 grudnia 2017 roku. Podczas wizyty w Moraczewskim Ośrodku przekazali życzenia świąteczne wraz ze słodkim upominkiem na ręce siostry Dyrektor. Sala gimnastyczna była wypełniona widzami z różnych szkół, a spektakl dostarczył wielu wrażeń i dał możliwość lepszego przygotowania się do Świąt.
Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia składamy Wszystkim najserdeczniejsze życzenia i dużo szczęścia w nowym roku.