• Z okazji Dnia Kobiet
    w imieniu Samorządu Powiatu Płockiego
    życzymy wszystkim Paniom, spełnienia marzeń,
    dużo szczęścia i uśmiechu każdego dnia

Starosta Płocki Mariusz Bieniek

Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski

oraz Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego

• Spotkanie podsumowujące sytuację przeciwpowodziową na terenie Powiatu Płockiego odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku. Uczestniczyli w nim Mariusz Bieniek - Starosta Płocki, Iwona Sierocka - Wicestarosta, Piotr Jakubowski -  Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku a także Waldemar Zawadzki - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie oraz Karolina Koper Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku.

• W związku ze spadkiem poziomu wód na rzece Wiśle w Powiecie Płockim oraz korzystnymi prognozami hydrometeorologicznymi dla regionu odwołuje się alarm przeciwpowodziowy w dniu 1 marca 2021 roku o godz. 10:00 dla miast i gmin Gąbin, Wyszogród oraz dla gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Nowy Duninów. Nadal obowiązuje Zarządzenie Nr 4/2021 Starosty Płockiego z dnia 9 lutego 2021 roku w sprawie wprowadzenia pogotowia przeciwpowodziowego na terenie ww. gmin.

• Dzień 1 marca został ustanowiony w 2011 r. świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ten dzień to oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

• Stypendium Starosty Płockiego pn. „Stypendium – Twoją Szansą” przyznawane jest uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat płocki nieprzerwanie od 2013 roku za wyniki w nauce za I i II semestr roku szkolnego na podstawie Uchwały Nr 245/XXII/2013 Rady Powiatu w Płocku
    z dnia 24 kwietnia 2013 roku w sprawie zasad przyznawania Stypendium Starosty Płockiego pn. „Stypendium – Twoją Szansą” oraz Uchwały Nr 157/XV/2020 Rady Powiatu w Płocku z dnia 29 kwietnia 2020r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie zasad przyznawania Stypendium Starosty Płockiego pn. „Stypendium – Twoją Szansą”.

• Starosta Płocki Mariusz Bieniek

Rektor Mazowieckiej Uczeni Publicznej w Płocku Maciej Słodki

Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Jadwiga Irena Milewska,

przy współpracy z MSCDN w Płocku

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ

na

IV Powiatowe Obchody

Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

pod hasłem

„Działajmy razem ONLINE”,

które odbędą się 4 marca 2021 r.

w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

Program uroczystości:

9: 15 – 9: 45 – konkurs – test (na platformie testportal.pl)

10:00 – 10:15 – powitanie zaproszonych gości

10:15 – 10: 25 – prezentacja wyników ankiety

10: 25 – 10:55 – wystąpienia okolicznościowe i prelekcje

11:00 – 11: 25 – panel dyskusyjny

11: 25 – 11: 35 – film

11: 35 – 11: 45 – wręczenie nagród

11:45 – 12:00 – podsumowanie uroczystości

• 25 lutego odbyło się kolejne posiedzenie powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego w sprawie sytuacji powodziowej w Powiecie Płockim.

• Obrady XXIII Sesji Rady Powiatu w Płocku rozpoczął Przewodniczący Lech Dąbrowski minutą ciszy dla Śp. Adama Sierockiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Mandat po zmarłym Adamie Sierockim objęła Marta Magdalena Michalak, która złożyła uroczyste ślubowanie.

od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji: