•  

  Z okazji przypadającego dziś Dnia Poczty Polskiej i Dnia Listonosza

  niezastąpionym doręczycielom i pracownikom Poczty

  składamy Najserdeczniejsze Życzenia.

  Dzień Listonosza to okazja do tego by wyróżnić tę niełatwą pracę i docenić listonoszki i listonoszy, którzy w swojej pracy zmagają się często z kaprysami pogody i humorami klientów.

 • I miejsce w Mazowieckich Barwach Wolontariatu 2019

  W piątek, 11 października 2019 roku w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się XX edycja Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego.  Nagrody te należą do najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, mające na celu uhonorowanie  osiągnieć jego mieszańców, w obszarach kultury, twórczości artystycznej, czy też docenienia osób aktywnych społecznie.

  W trakcie wydarzenia Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wręczył m.in. nagrody w ramach tegorocznego konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Do konkursu zgłoszono w tym roku 69 kandydatur  i przyznano trzy wyróżnienia, jedno trzecie miejsce, jedno drugie miejsce i dwa pierwsze miejsca,  w śród których jedno zajął reprezentant ziemi powiatu płockiego,  Klub Ośmiu z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, który reprezentowały uczennice Karolina Józwik, Agnieszka Aleksandra Rzepecka i Weronika Tarka wraz z Panią Wicedyrektor Marią Elżbietą Błaszczyk, Panią Kamilą Krakowską i Panią Marzeną Sosińską.

  Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w konkursie! Składamy słowa uznania za zapał i wytrwałość w pracy społecznej na rzecz mieszkańców naszego region i życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w realizacji zamierzeń i szerokich perspektyw rozwoju.

 • Dzień Nauczyciela został ustanowiony w 1957 roku podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie pod nazwą Międzynarodowego Dnia Karty Nauczyciela. Święto obchodzono 20 listopada. Piętnaście lat później, w 1972 roku, na mocy ustawy sejmowej, święto powiązano z rocznicą ustanowienia przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Zmieniono także oficjalną nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, niemniej w potocznym nazewnictwie to święto określa się po prostu jako Dzień Nauczyciela.

 • „Spotkaliśmy się, aby podziękować wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkół za codzienną pracę, poświęcenie  i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń, za wskazywanie autentycznych wartości życia, naukę tolerancji, szacunku  i zrozumienia dla drugiego człowieka oraz za przekazywanie najcenniejszego daru jakim jest niewyczerpane bogactwo wiedzy.” – mówiła Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych witając gości przybyłych na coroczne uroczyste spotkanie władz samorządowych ze środowiskiem oświatowym z okazji XXI Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, które odbyło się w piątek 11 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku.

 • 13 października obchodzimy w Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego. Wniosek w sprawie wprowadzenia ustawą Dnia Ratownictwa Medycznego został wystosowany przez Polskich Kawalerów Maltańskich.
  Święto zostało ustanowione w 2006 roku ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. 13 października 2006 r. w Wyszkowie odbyły się pierwsze krajowe obchody Dnia Ratownictwa Medycznego.
  Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, który obchodzimy właśnie dzisiaj, składamy życzenia wszystkim pracownikom systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, a także wszystkim zaangażowanym i współpracującym z ratownictwem medycznym.

 • Tegoroczna edycja Targów pod nazwą Płockie Targi Aktywności i Przedsiębiorczości odbyła się  w Hali Widowiskowo – Sportowej ORLEN ARENA. Przyciągnęła jak zawsze wielu Płocczan i mieszkańców powiatu płockiego zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia.

 • W poniedziałek 7 października odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • nekrolog AG

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.