Szachiści z powiatu płockiego grali w Senacie RP

 

W dniu 05 kwietnia 2013r w Senacie RP odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Szachiści grają dla Polonii”. W finale tego turnieju spotkali się najlepsi młodzi szachiści z całego kraju – zwycięzcy 18 turniejów eliminacyjnych, w których uczestniczyło ponad 1000 zawodników. Ten turniej był posumowaniem ogólnopolskiej akcji, której celem była pomoc w organizacji wypoczynku wakacyjnego polskich dzieci z Ukrainy.

Wśród uczestników byli także młodzi szachiści z terenu powiatu płockiego: Ola  Szczypawka i Michał Paczkowski ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie, na co dzień zawodnicy PUKS „Mikołaj” Gąbin.

Na początku młodych szachistów powitała pani Marszałek Sejmu  Ewa Kopacz wraz z panem Wicemarszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Później szachiści przystąpili do zmagań sportowych, w których rywalizowali razem z nimi członkowie Parlamentarnego Zespołu Szachowego, między innymi: senator Marek Borowski, posłowie Andrzej Dera, Małgorzata Adamczak, Łukasz Gibała. W turnieju wystartowało 35 młodych szachistów i 5 parlamentarzystów. Grano w szachy błyskawiczne w tempie 5 min. na zawodnika. Często szachiści juniorzy zwyciężali w pojedynkach z doświadczonymi szachistami parlamentarzystami.  Na tle tak silnych rywali bardzo dużo zaprezentowali się szachiści z Gąbina, którzy uplasowali się w środku stawki, pomimo, że są o kilka lat młodsi od swoich przeciwników. W połowie turnieju młodzi zawodnicy odbyli specjalne spotkanie w gabinecie pani Marszałek Ewy Kopacz. Po ciężkiej rywalizacji dzieci zjadły zasłużony obiad w restauracji „Hawełka” w Domu Poselskim. Później cała grupa udała się na zwiedzanie Sejmu i Senatu. I tak zakończył się dzień pełen wrażeń. Cieszy fakt, że wśród najlepszych szachistów w kraju do lat 12 znaleźli się także szachiści z terenu powiatu płockiego.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.